قوانین توسعه دهندگان و نحوه ارائه برنامه

 
 
جهت عرضه برنامه خود از طریق پلازا ، ابتدا لازم است به عنوان برنامه نویس در پلازا ثبت نام کرده و سپس نسبت به ارائه برنامه(ها) اقدام نمایید. پس از بررسی برنامه شما توسط پلازا، در صورت تایید، برنامه شما در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.
 
 
بند الف - برنامه های غیر رایگان
 
ماده 1 - 30 درصد مبلغ حاصل از فروش هر برنامه به عنوان کارمزد مارکت کسر میگردد.
ماده 1 - 9 درصد نیز به عنوان مالیات بر ارزش افزوده از مبلغ نهایی پرداختی به توسعه دهنده کسر می گردد و به سازمان امور مالیاتی پرداخت می شود.
لازم به ذکر است مالیات بر ارزش افزوده فقط از فروشهای سال 96 به بعد بنا به دستور سازمان امورمالیاتی کسر می گردد.
ماده 3 - توسعه دهنده می تواند به فاصله حداقل یک ماه از تاریخ درخواست تسویه حساب قبلی نسبت به ارسال درخواست تصویه حساب مجدد اقدام نماید.
ماده 4 - هیچگونه محدودیتی در میزان مبلغ تسویه حساب وجود ندارد.
ماده 5 - پرداخت تنها از طریق سامانه های بانکی عضو شتاب انجام می پذیرد.
 
تبصره 1- توسعه دهنده تنها مجاز به عرضه برنامه هایی است که شخصا نوشته و یا به عنوان نماینده یک گروه توسعه نرم افزار اقدام به انتشار آن می نماید.
 
تبصره 2- به دلیل تعداد درخواست های بالای روزانه و عدم وجود مرجعی برای تایید صاحبان اصلی برنامه ، چنانچه برنامه شما در مارکت پلازا وجود دارد ولی شما اقدام به ارائه آن نکرده اید ، حتما با ما تماس بگیرید ، هیچ برنامه فارسی زبانی توسط خود پلازا در مارکت قرار نمیگیرد ، پس حق پیگرد فردی که برنامه شما را به ناحق در پلازا قرار داده هم برای شما و هم برای پلازا محفوظ می باشد.
 
تبصره 3- در صورتی که توسعه دهنده یک برنامه را در چند مارکت عرضه نموده، قیمت در نظر گرفته شده برنامه برای فروش در پلازا نباید بیشتر از قیمت فروش در سایر مارکت ها باشد.
 
تبصره 4- برنامه های تمام توسعه دهندگان در پلازا باید مطابق با آخرین نسخه نرم افزار های ارائه شده باشد.
 
تبصره 5- بنا به حفظ حقوق برنامه نویسان و در راستای سیاست های پلازا، در صورت نقض هر کدام از تبصره های فوق، حساب توسعه دهنده متخلف بسته خواهد شد و بسته به شرایط پول به خریداران بازگردانده خواهد شد یا مصادره خواهد گردید.
 
تبصره 6- برنامه های غیر رایگان فقط امکان توقف فروش را دارند ، به دلیل اینکه کاربران در زمان خرید با پرداخت وجه حق دانلود نرم افزار فوق را در هر زمان خواهند داشت ، حذف کامل برنامه های غیر رایگان فقط با بازپرداخت وجه پرداختی کاربران امکان پذیر است.
 
بند ب - برنامه های ویژه و محبوب
 
برنامه های ویژه و محبوب توسط مدیران پلازا و معیار های مشخص تعیین میگردند و قرار گرفتن و یا نگرفتن یک برنامه در این لیست قابل مذاکره نمی باشد.
 
 
بند ج - مسئولیت برنامه ها
 
مسئولیت پشتیبانی و ارتقاء
 
کیفیت محتوای محصولات موجود در مارکت پلازا از اولویت بالایی برخوردار است و در این خصوص، توسعه دهندگان در قبال بهبود و ارتقای برنامه های تولید شده مسئول خواهند بود. چگونگی پشتیبانی و بهبود کارکرد برنامه توسط توسعه دهنده آن در نسخه های بعدی برنامه به رتبه توسعه گر خواهد افزود. توسعه گران با رتبه بالا از مزایای ویژه ای برخوردار خواهند بود. 
 
مسئولیت حقوقی برنامه
 
محتوا و صحت کارکرد آن به عهده توسعه دهنده بوده و در صورت مشاهده و یا دریافت گزارش مبتنی بر وجود مورد یا مواردی مغایر با قوانین جامعه در محتوای برنامه، بسته به نوع تخلف موضوع به مراجع قانونی ارجاع داده خواهد شد.
 
* پلازا حق تخصیص درصد های مشخص تخفیف برای جذب کاربر، افزایش فروش و یا در مناسبت های خاص را برای خود محفوظ می دارد.
 
* مقررات فوق بسته به سیاست های پلازا قابل ارتقاء می باشد. پلازا حق تغییر و به روز رسانی این سند را برای خود محفوظ می دارد.
 
 
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                       لطفا جهت آگاهی از تغییر و تحول قوانین، به صورت مداوم این سند را مطالعه نمایید.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
تیم پلازا، در تلاش است تا با ارائه خدماتی متمایز، گامی در جهت رشد جامعه برنامه نویسان کشور و حمایت از حقوق کاربران بردارد.
 
 
از اینکه در این راه با ما همراه هستید متشکریم.